Komu som pomohol

Zuzka Petrovičová
Zuzka
Petrovičová

Či už to bola náhoda alebo osud, niečo ma za Tebou, Dávid, priviedlo. Práve keď som prežívala najťažšie obdobie za celý svoj 18-ročný život. Jasné, poviete si, že 18 rokov, ešte ani neviem, čo je to život.

Keď všetci videli, že ich slová nezaberajú, rozbehol sa kolotoč psychológov, psychiatrov, nemocníc a liečení. Neviem, či mám byť vďačná, že moja mamina ma na žiadne liečenie pustiť nechcela a pripustila len domácu liečbu, ktorá mi nijako veľmi nepomáhala. No jednoznačne som vďačná za to, čo nasledovalo.

Čas plynul, ja som si uvedomila, že kvôli rodine sa musím tváriť, že všetko funguje tak, ako má, a všetci budú spokojní. Až na mňa. Skúšala som si všelijako spestriť to, čo ostatní volajú život, a jedno rozhodnutie bolo dať si tetovanie. Spomedzi všetkých tetovacích štúdií na Slovensku som si vybrala Enhancer Tattoo Studio. Internetová stránka by dokázala prilákať aj tých, ktorí majú ohľadom tetovania konzervatívne názory. Konzultácia bola dohodnutá, prišla som. Veta “What doesn’t kill you makes you wish you were dead“ bola po otázkach, ktoré sa pýtali na dôvody, zamietnutá. Všetko to mám ešte stále jasne pred očami. Keď si sa začal dostávať cez moje bariéry, navrhol si mi coaching. Vysvetlil si, o čo pôjde, a ja som bez nejakého dlhšieho premýšľania Tvoju ponuku prijala. 5 sedení, po ktorých začnem život vnímať inak, ak budem, samozrejme, spolupracovať. Žiadne rezanie, zničujúce myšlienky, flákanie sa, ale ozajstná drina a snaha.

Hneď po prvom stretnutí som cítila, že niečo sa vo mne mení. To, čo z Teba vyžarovalo, mi dodávalo energiu a dobrú náladu, ktorú som už takmer nepoznala. S každým ďalším stretnutím vo mne rástla chuť bojovať, ísť ďalej, nevzdávať sa. A teraz som tu, chodím na vysokú, užívam si všetko, čo mi deň môže priniesť a nezaoberám sa vecami, ktoré nemôžem zmeniť. Dávid, dokázal si to, k čomu sa žiaden z tých vyučených psychológov ani nepriblížil. Ukázal si mi, na čom záleží a ako sa postaviť svojmu strachu zoči-voči. Hoci si mi odmietol vytetovať, čo som chcela, jedno tetovanie som si predsa len od Teba odniesla. Odhodlanie nepoddať sa.

Ďalšie referencie

Luboš M.
Luboš
M.

Nikdy som nedokázal udržať si ženu. Nedarilo sa mi udržať jej záujem o mňa, keď už sme podľa mňa boli na ceste k “vzťahu”. Vždy som jej dával všetku moc. A každá si ju zobrala a vykašľala sa na mňa. Preto som si objednal coaching u Dávida, pretože som chcel dosiahnuť viac vo svojom spoločenskom živote a hlavne vo vzťahu so ženami. Dávam do praxe všetko čo si ma naučil, a rozprávam sa so všetkými ženami bez výnimky!...

Nikdy som nedokázal udržať si ženu. Nedarilo sa mi udržať jej záujem o mňa, keď už sme podľa mňa boli na ceste k “vzťahu”. Vždy som jej dával všetku moc. A každá si ju zobrala a vykašľala sa na mňa. Preto som si objednal coaching u Dávida, pretože som chcel dosiahnuť viac vo svojom spoločenskom živote a hlavne vo vzťahu so ženami. Dávam do praxe všetko čo si ma naučil, a rozprávam sa so všetkými ženami bez výnimky! Teraz to vidím inak ako predtým. Konečne som si istý, že som dostatočný na to aby som dostal to dievča, ktoré chcem. Som dostatočne silný pustiť ju k vode, keď mi nedá to, čo aj ja jej. Dávam seba a svoje štastie na prvé miesto, bez toho, aby som potreboval ženu. Tvoj coaching ma zobudil. Chlapi by sa mali naučiť, že nie je nutné stratiť svoju silu pri žene, aby ich chcela. Ak sa jej vzdajú, nikdy nebudú naozaj šťastní. Ak si je žena vedomá toho, že ak si to u teba pokazí, tak si vieš kedykoľvek nájsť inú ženu, potom je to pre ňu neskutočne príťažlivé. David len tak ďalej a pokračuj v tom, čo robíš, pretože veľa chlapov by mohlo z tvojich vedomostí benefitovať. Pomohol si mi uvedomiť si, že som skvelý chlap a viac nie len rohožka.

Dominika Bogyová
Dominika
Bogyová

Myslím si, že čo človek v živote najviac potrebuje, to si aj pritiahne. Ja som potrebovala zmenu, zbaviť sa všetkého čo ma ťahalo dole, čo ma ťažilo, posilniť sa vnútorne voči vonkajšiemu svetu. A tak som sa dostala k Dávidovi. Z úplne prvého stretnutia som odchádzala s veľmi zmiešanými pocitmi, so slzami a úľavou zároveň. Bolo to prvé štuchnutie pre mňa tým správnym smerom...

Myslím si, že čo človek v živote najviac potrebuje, to si aj pritiahne. Ja som potrebovala zmenu, zbaviť sa všetkého čo ma ťahalo dole, čo ma ťažilo, posilniť sa vnútorne voči vonkajšiemu svetu. A tak som sa dostala k Dávidovi. Z úplne prvého stretnutia som odchádzala s veľmi zmiešanými pocitmi, so slzami a úľavou zároveň. Bolo to prvé štuchnutie pre mňa tým správnym smerom. Mala som pocit, že napriek tomu, že som si vtedy vravela ,,kurnik prečo sa do mňa tak naváža, veď vidí že mi to nie je príjemné“, ma konečne niekto chce vidieť vo vnútri, naozaj takú, aká som, bez pretvárok s čistým úmyslom pomôcť mi. Po ďalšom stretnutí som už odchádzala s úsmevom, doslova odľahčená. A to tretie bolo jedným slovom ,,bomba“. Dalo mi to neskutočne veľa. Keďže píšem túto recenziu až po nejakom čase, respektíve som ju postupne dopisovala, môžem si porovnať a uvedomiť naplno v koľkých situáciách, s ktorými sa bežne stretávam, mi moje nové zmýšľanie a prístup pomohlo, v čom všetkom, čo mi Dávid vravel a vysvetlil, mal pravdu a čo je pre mňa správne.

Vidím zmenu vo všetkom. Začala som sa inak pozerať na mne nepríjemné veci a situácie, ktoré ma obklopujú. Dostali sa mi do života noví ľudia, čo som tiež spočiatku ani nechápala. A naopak ľudí, ktorí v mojom živote už nemali miesto, s ktorými som si nemala čo povedať, som jednoducho vypustila. S čistým svedomím, otvorene sama k sebe, bez snahy nasilu sa páčiť všetkým. Dokážem aj pred tými najbližšími otvorene povedať svoj názor, stáť si za ním aj keď sa mi nedostane pochopenie. Už po ňom viac ani nebažím. Nenechám si život organizovať, ak je aj zo strany rodiny nejaká pre mňa negatívna alebo nepríjemná reakcia (či snaha prehlušiť môj názor) beriem to s oveľa väčším kľudom a rozvahou, predlžujem svoj reakčný čas, a až natoľko je táto moja zmena viditeľná, že druhá strana je často v šoku. Doslova. 🙂

Uvedomila som si, a uvedomujem si to už stále, že za určité situácie a veci jednoducho nemôžem a nie som zodpovedná ani vinná, je to na rozhodnutí každého z nás. Stále pracujem na svojej rozhodnosti, na tom nebáť sa rozhodnúť a aj spraviť chybu. Oveľa viac som si začala užívať prítomný okamih ,kedykoľvek, kdekoľvek, s kýmkoľvek. Myslím pozitívnejšie, obklopujem sa viac príjemnými ľuďmi, vecami, zážitkami. Príjimam samu seba takú, aká som, bez ohľadu na názor druhých.

Preto fakt VEĽKÉ ĎAKUJEM DÁVID, že si ma ,,prinútil“ pozrieť sa na veci v mojom vnútri otvorene, priznať si najmä to, čo najviac bolelo a čoho som sa najviac obávala, pretože práve to ma posunulo najviac.

Jana Fabianová
Jana
Fabianová

Dávida som našla cez google. Náhodou. Mám 39 rokov a za sebou roky uspešné a menej uspešné, ťažke pády na úplne dno. Strata vlastnej identity, sebadeštrukcia, žiadna sebaláska, strata financií, majetku, sebaľutovanie, k tomu duševné a psychické problémy. Neskôr sa pridávali zdravotné problémy: 2 ročna nespavosť, štítna žľaza a tráviaci trakt...

Dávida som našla cez google. Náhodou. Mám 39 rokov a za sebou roky uspešné a menej uspešné, ťažke pády na úplne dno. Strata vlastnej identity, sebadeštrukcia, žiadna sebaláska, strata financií, majetku, sebaľutovanie, k tomu duševné a psychické problémy. Neskôr sa pridávali zdravotné problémy: 2 ročna nespavosť, štítna žľaza a tráviaci trakt.

Nikto si nevšimol, že “hnijem vo vlastnom byte”.

Iba moje vnutro to vedelo a našlo Dávida. Potrebovala som počuť názor zdravého chlapa. Rozdiel medzi Dávidom a psychológom je ten, ze Dávidovi nemusíš povedať ani slovo. Vôjdeď do jeho kancelárie a on ti povie, kde je problém.
Povedal mi 3 slová, ktoré presne opísali môj duševný stav. Nedokázala som sa ani uraziť, ani nahnevať. Nikto v živote si nevšimol, že nosím masku. On mi ju pekne zhodil a zalomil rukami.
Investovala som do sedenia. Cena? Horibilná. Ale povedala som si: “Koľko času, energie a hlavne peňazí som v mojom živote investovala do ľudí, ktorí ma dostali na úplne dno”.

David začal moju novú cestu, poriadne so mnou zatriasol, aby som sa spamätala a hlavne nakopol. Otvorila som oči a začala na sebe makať, naplno žiť a ísť si za svojím cieľom. Spánok sa mi upravil, viem prespať celú noc. Po 2 rokoch! Spravila som rozhodnutia, ktoré ma posunuli ďalej. Menej premýšľam !! 😀
Spoločne s Dávidom som sa dostala zo začarovaného kruhu, začínam žiť svoj vlastný život, iba môj, s mojimi rohodnutiami, a konečne mám pocit, že dýcham a mám život pod kontrolou.

Peter O.
Peter
O.

Chcem sa ti poďakovať Dávid za tie najkrajšie dni aké som kedy mal. Tvoj coaching je absolútne fenomém sám o sebe. Získal som viac...

Chcem sa ti poďakovať Dávid za tie najkrajšie dni aké som kedy mal. Tvoj coaching je absolútne fenomém sám o sebe. Získal som viac sebavedomia za tie dva dni, ktoré sme spolu strávili, ako za akékoľvek dni a skúsenosti v mojom živote. Bola to najlepšia investícia času a peňazí akú som kedy urobil.

Adam Horváth
Adam
Horváth

Chcel by som ešte raz povedať jedno obrovské Ďakujem, za to čo si pre mňa spravil Dávid, za tie tri sedenia čo sme mali, si mi doslova otočil pohľad na svet o 180°...

Chcel by som ešte raz povedať jedno obrovské Ďakujem, za to čo si pre mňa spravil Dávid, za tie tri sedenia čo sme mali, si mi doslova otočil pohľad na svet o 180°. Pred tým, ako som ťa stretol, som sa len brodil životom ako taká chodiaca mŕtvola, ľutoval som sa, a hovoril si že život je na „hovno“. Teraz? Konečne si začínam užívať život :D, vidím čo všetko mám, a som za to vďačný. Ani neviete ako, a Dávid sa vám dostane do hlavy, a pomôže vám upratať všetok ten bordel :D. Jedným slovom, je to proste Týpek.

Janči R.
Janči
R.

Na začiatku bola prvým problémom cena. Určite to nie je lacný špás makať na veciach s Dávidom. No moje výsledky sú brutálne! Celý VIP deň je niečo, čo je naozaj možné prirovnať k resetu myslenia...

Na začiatku bola prvým problémom cena. Určite to nie je lacný špás makať na veciach s Dávidom. No moje výsledky sú brutálne! Celý VIP deň je niečo, čo je naozaj možné prirovnať k resetu myslenia. Neveril som, že sa to dá za jeden deň, no Dávid mi už pri úvodnej konzultácii otvoril oči a vedel som, že toto musím dať. Užitočnejší deň som zatiaľ v živote nemal. Cena je primeraná tomu, čo Dávid so mnou urobil a určite keby som mal do toho ísť znova, zaplatil by som aj viac, pretože to naozaj stálo za všetky drobné 🙂 Díky, kámo!

Načítať
+93
Ďalších recenzií