Odomkni rozšírený obsah, čaká na teba kopec bonusov.

Odomknúť Skryť ponuku na neskôr
×

Odomkni kopec bonusov.
Zobraziť ponuku

Sila motivácie

V živote existujú len dve motivačné sily. Túžba po radosti a strach z bolesti. Zapíšte si to niekde na chladničku alebo do notesa, pretože tieto veci uvidíte vo všetkých oblastiach svojho života. Radosť a bolesť.

Viac tam nie je. Všetci sme motivovaní tým, čo chceme (potešenie) a tým, čomu sa chceme vyhnúť (bolesť). Strach je veľmi silný motivátor, keďže nám pomáha prežiť život ohrozujúce situácie. Sme dostatočne chytrí, aby sme sa báli ako divokých zvierat, tak aj nákladiaka, ktorý sa rúti smerom k nám. V takých situáciách si nemôžeme dovoliť príliš rozmýšľať. Nečinnosť nás môže stáť život. V dnešnej spoločnosti podobných situácií veľa nezažijeme. Aj napriek tomu sa bojíme až príliš. Máme veľmi veľa voľného času, vďaka čomu myslíme na všetky tie strašné veci, ktoré na nás číhajú tam vonku. Možno sa vám zdá, že to, čo tu píšem… nemá s balením žien nič dočinenia. Vydržte.

Tým, čo vás najviac obmedzuje, je strach zo STRATY. Každý, kto videl hviezdne vojny, pozná malého múdreho zeleného mužíčka Yodu. Ten povedal: „Strach zo straty vedie k temnej sile.“ Mal pravdu. Strach vás vedie cestou, na ktorej nič nezískate, pretože sa bojíte stratiť to, čo máte.

Alfa muž vie, že jediný spôsob, akým môže žiť svoj život naplno, je každé ráno vstávať s vedomím, že všetko, čo dostane, je mu dané len na ten jeden konkrétny deň. A keď večer zaspáva, vráti všetko späť.

Nezasekni sa

Zahoďte svoje spojenie s vlastníctvom vzťahov, ľudí a vecí skôr, než začnú vlastniť oni vás. Viem, už príliš filozofujem. Snažím sa vám vysvetliť, že sa nesmiete zaseknúť, nesmiete robiť veci stále rovnako. Nesmiete myslieť stále rovnako. Verte sami sebe, len tak zistíte, čo pre vás znamená byť alfa.

To je aj hlavný krok k vášmu sebazdokonaľovaniu a vnútornému napredovaniu. Všetko už máte vo svojom vnútri. Treba na tom iba popracovať, aby sa vo vás prebudili tie správne inštinkty, ktoré z vás spravia kompletného alfa muža.

Je veľa chlapov, ktorí nie sú schopní sa vnútorne otvoriť a tým pádom nedokážu vypustiť svoje pravé ja von. Schovávajú sa za sociálne korektné sračky o neubližovaní iným ľuďom a o snahe byť za každú cenu citlivým. To je len strach ukázať ľuďom svoje pravé ja – chlapa, ktorý chce niečo dokázať. Chlapa, ktorý chce mať vo svojom živote ženy. Chlapa, ktorý chce mať finančný úspech. Chlapa, ktorý chce ovládať sily života, ktoré zatiaľ ovládajú jeho. Chlapa, ktorý chce ukázať svoju osobnosť, nie skrývať ju za pár chabých klamstiev a nezmyselné správanie.

Zabudnite teraz na všetky „alfa kecy“ a otvorte svoju myseľ. Hľadajte v sebe tú časť, ktorá vás brzdí strachom – a pohnete sa ďalej k pochopeniu toho, čo môže zmeniť váš život k lepšiemu.

Na jednej strane máme priemerného týpka, ne-alfu. Je neistý, pravdepodobne s nízkym sebavedomím, naozaj však chce vnútorne rásť a zmeniť sa.  Na druhej strane máme Alfu, sebavedomého a asertívneho muža so zdravou sebaúctou. Je len jedna možná cesta rastu a to z padavky smerom k Alfa!

Zaujal ťa tento článok? Chceš vedieť viac?

Niečo múdre na záver

Viem, že všetko sa dá, pretože som sám padol na hubu a stratil všetko. Čakal som, či pomoc príde sama od seba, no neprišla. Preto chcem podať pomocnú ruku tým, ktorí sa chcú pohnúť ďalej, neostať na mŕtvom bode a stále len čakať. Ak som to dokázal ja, tak to dokážeš aj ty. O tom je pre mňa pomáhať.