Odomkni rozšírený obsah, čaká na teba kopec bonusov.

Odomknúť Skryť ponuku na neskôr
×

Odomkni kopec bonusov.
Zobraziť ponuku

Si normálny?

Cítiš, že nie si normálny? Myslíš si, že tvoja hlava pracuje inak ako ostatní? Zmýšľaš iným spôsobom, ale bojíš sa, že ťa za to ostatní odsúdia? Preto radšej chceš robiť veci tak ako sa patrí, a radšej zapadnúť do šedého priemeru, ako vytŕčať?

Ak máš pocit, že nie si normálny – vitaj v klube. My chlapi sa dokopy nikdy nerozprávame o citoch a našom vnútre. Spoločnosť nás tlačí do toho aby sme sa nejak správali. A od toho je aj odvodený výraz normálny – od slova norma. Máš predpísaný nejaký sled života, no ty cítiš, že to nie je pre teba.

No problém je v tom, že na ceste “nenormálnosti” je neskutočne veľa pádov a sklamaní, pretože pôjdeš proti prúdu. No najdôležitejšie je pri tom to, ako sa cítiš ty. Ak rodičia chcú z teba mať lekára, ale ty chceš byť surfer, tak jednoznačne to nepochopia. Preto je len na tebe si stáť za tou svojou cestou, aj keď nie je “normálna”.

Tvojou úlohou preto je zistiť čím žiješ – čo ťa živí, čo ťa nadchýna, pri čom tvoje srdce naozaj bije.

Nesmieš riešiť, či to je normálne alebo nenormálne. Vždy sa nájdu hejteri, no ty im nesmieš dať silu na to aby ovplyvnili tvoj život. Jedine TY rozhoduješ o tom či budeš šťastný alebo nie. TO je jedné na čom záleží.

Niečo múdre na záver

Viem, že všetko sa dá, pretože som sám padol na hubu a stratil všetko. Čakal som, či pomoc príde sama od seba, no neprišla. Preto chcem podať pomocnú ruku tým, ktorí sa chcú pohnúť ďalej, neostať na mŕtvom bode a stále len čakať. Ak som to dokázal ja, tak to dokážeš aj ty. O tom je pre mňa pomáhať.