Odomkni rozšírený obsah, čaká na teba kopec bonusov.

Odomknúť Skryť ponuku na neskôr
×

Odomkni kopec bonusov.
Zobraziť ponuku

Kto platí za večeru?

Ako by mal chlap reagovať na rande pri platení? Je to nejaký druh testu? Naozaj je pravda, že ženy, ktoré sa ponúknu, že zaplatia ich časť na účte, vás iba testujú, akí sme šetrní? Ako sa má zachovať správny alfa samec?

Z polovice je to pravda, testujú nás. Z polovice nie. Dúfam, že si nemyslíte, že takéto zmýšľanie je správne a že upodozrievanie žien z „nekalých praktík“ je postavené na hlavu. Niektoré ženy to samozrejme robia, aby zistili, ako lacno sa chlap nechá zapredať (zlákať na „temnú“ stranu získaných financií). No nie všetky ženy sú tak chladno vypočítavé. Realita je niekde inde.

Je to tanec.

Keď príde na platenie účtu, žena má veľa rôznych pocitov o tom, čo robiť. Uvažuje, že to hneď zaplatí chlap? Alebo by to bolo príliš drzé? Ak žena testuje, ako rýchlo sa chlap nechá zapredať, je to žena, na ktorú si treba dať pozor. Môže mať k mužom zatrpknutý prístup, ktorý ju núti chlapa, s ktorým je na rande, stále testovať a rýpať doňho, pretože nie je emocionálne schopná nechať sa unášať chvíľou. Takéto testovanie je veľkým varovným signálom, že žena má problémy s autoritou a chce muža ovládať. Že jej srdce je uzatvorené voči impulzom z vonku. Stuhnutosť a štrukturované správanie je často znakom citových problémov (ja by som to mal vedieť – bol som taký roky).

Čo robí však väčšina žien, je slušnosť. Dajú svoju ponuku do „pľacu“, aby si chlap nemyslel, že sú zlatokopky. Čo sa týka zlatokopiek, tých sa mi podarilo za poslednú dobu nazbierať pekný počet. Tieto ženy si jednoducho myslia, že sú oprávnené, aby im boli kupované obedy a večere a táto „oprávnenosť“ sa im zaslúžila o kopanec do zadku. U niektorých mužov to však funguje a ženy, tak isto ako chlapi, si volia väčšinou ľahšiu cestu. Na kupovaní drobností žene, či pozvaní na večeru samozrejme nie je nič zlé, no založiť na tom celé fungovanie hocijakého vzťahu je mimo hodnôt, ktoré hľadá správny chlap. To, že pozvete ženu na rande a zaplatíte jej všetko, nie je zlé, ak to nerobíte preto, aby ste si ju kúpili. Postarať sa o ženu je priam nutnosťou! Ako ináč chcete ukázať, že sa viete o ňu postarať a bude sa pri vás cítiť bezpečne?

Žena pravdepodobne na určitej úrovni očakáva, že chlap zaplatí, ale nepovažuje to za nutnosť a nie je to jej priama požiadavka. Jednoducho je povinnosťou muža žene demonštrovať, že sa o ňu vie postarať. Aj keby bola prezidentkou banky, chce sa v prítomnosti (svojho) chlapa cítiť bezpečne.

Samozrejme, každý chce vedieť, ako by to zmákol alfa samec. Zistil som, že najlepší spôsob, ako zvládnuť takúto situáciu je úplne jednoduchý.

Ako na to.

Keď príde účet, tak ho nechám na stole chvíľku „posedieť“ a uvidím, ako to zvládne ona. Myslím si, že za to všetko testovanie, analyzovanie a hodnotenie, ktoré robí žena konštantne o mne, si môžem užiť jeden taký moment a zistiť, čo je zač ona a ako sa zachová. Ale chcem jej tým len ponúknuť možnosť prispieť. Ak sa neponúkne, spravím si o tom takú malú mentálnu poznámku (ale nevybodnem sa na ňu hneď v tom momente).

Potom, nezávisle na tom, či ponúkne svoj príspevok na účet alebo nie, poviem: „To cvaknem ja. Prispeješ nabudúce, no nie?“ A sledujem jej reakciu. Ak u nej zbadám radosť z toho, že som jemne načrtol budúce stretnutie, tak viem, že veci sa vyvíjajú správnym smerom. Hocijaká iná reakcia je pre mňa dôvod na zamyslenie.

Žena berie tento test z trocha iného hľadiska. Chce vidieť, či chlapovi stojí za to, aby na ňu obetoval nejakú tú „dvacku“. Ona v tom vidí náznak toho, či sa niekedy v budúcnosti nebude spoločná domácnosť deliť na moje a tvoje, či sa financie nebudú deliť na moje a tvoje výdavky… a na deti sa nejako zložíme. Veľa chlapov vidí svoju „investíciu“ do večere ako vrznem si/nevrznem si. Ženy to vždy vycítia a aj preto je tento test pre nich taký dôležitý.

Je tvrdohlavá?

Ak žena nástojí na tom, že si svoju časť zaplatí, je to veľmi silný oznam. Vraví: „Nechcem sa voči tebe cítiť dlžná“ a mali by ste to brať ako varovný signál. Pamätajte si, že prvé rande je väčšinou len objavovanie toho druhého. Niečo ako výlet do Amazonky na kanáli National Geographic, aby ste mohli si spraviť o nej názor a rozhodnúť sa. Zistiť, či daná osoba má potenciál sa stať súčasťou vášho sveta. Rozhodne to nie je „možnosť“  zúfalo si nájsť ďalšiu príležitosť na vrznutie alebo novú manželku. Poviem vám hneď teraz, že mám VYSOKÉ štandardy, ktoré musí spĺňať každý, aby dostal podiel z mojej reality a zábavy. Ak si nastavíte rovnaké kritéria, zistíte, že váš citový život sa zlepší o 1000 %.

Žena je analytická mašinka, ktorá pozoruje vás, vaše činy a vaše reakcie, a zároveň robí pasívne rozhodnutia o tom, kto ste a či vás chce alebo nie. Mali by ste robiť to isté. Neschvaľujem tým sebectvo. Podporujem tým rozumný a bezpečný prístup k vášmu citovému životu a vnútornému blahu.  A to je vždy ten správny smer!

Zaujal ťa tento článok? Chceš vedieť viac?

Niečo múdre na záver

Viem, že všetko sa dá, pretože som sám padol na hubu a stratil všetko. Čakal som, či pomoc príde sama od seba, no neprišla. Preto chcem podať pomocnú ruku tým, ktorí sa chcú pohnúť ďalej, neostať na mŕtvom bode a stále len čakať. Ak som to dokázal ja, tak to dokážeš aj ty. O tom je pre mňa pomáhať.