Odomkni rozšírený obsah, čaká na teba kopec bonusov.

Odomknúť Skryť ponuku na neskôr
×

Odomkni kopec bonusov.
Zobraziť ponuku

Ako si užiť každú chvíľu na maximum

Všetko je také krátke a život ti uniká pomedzi prsty? Všetko beží tak rýchlo, že si to nestíhaš ani užiť? Vieš si vôbec užiť na maximum to, čo ti život ponúka?

Základný problém v myslení je, že všetkého je nedostatok. Že všetkého je málo a musíš si to udržať a užiť na maximum, a ak to nestihneš, tak sa bude úplne naprd. Nabehne tvoja myseľ do zúfalstva, že si to nestihol a zrazu ti to ušlo. Prakticky, že ničoho nie je dostatok. Ani žien, ani financií, ani možností na užívanie si. A preto žiješ v konštatnom strachu, že ti niečo zmizne zo života.

Musíš obrátiť svoje myslenie na to, že všetkého je prebytok.

Pretože práve to myslenie ťa drží v strachu, že je všetkého nedostatok a preto len aby si to nepokazil, len aby si to stihol, len aby si si to užil. Musíš myslieť v prebytku, nie nedostatku. Všetkého je nekonečne veľa! Samozrejme táto zmena je ťažká.

Poradím ti ale zmenu ako využiť to nedostatkové myslenie: začni myslieť, že tá príležitosť prihovoriť sa tej kočke, ktorá sa ti práve naskytla, už nikdy nepríde, a preto ju nesmieš premeškať, pretože potom už nikdy nenastane! Začni myslieť v nedostatku príležitostí! Aby ti nič neušlo, keď sa ti naskytne šanca. Aby si konal, lebo sa bojíš, že už nikdy nebude tá možnosť a nie že to pokašleš a radšej nebudeš konať. Druhú šancu na to isté stretnutie už nedostaneš, a tá žena, tá možnosť ju spoznať sa nikdy nebude opakovať.

Nechci prežiť život v strese, že už sa to nebude opakovať ale konaj a využi tú príležitosť.

Niečo múdre na záver

Viem, že všetko sa dá, pretože som sám padol na hubu a stratil všetko. Čakal som, či pomoc príde sama od seba, no neprišla. Preto chcem podať pomocnú ruku tým, ktorí sa chcú pohnúť ďalej, neostať na mŕtvom bode a stále len čakať. Ak som to dokázal ja, tak to dokážeš aj ty. O tom je pre mňa pomáhať.