Odomkni rozšírený obsah, čaká na teba kopec bonusov.

Odomknúť Skryť ponuku na neskôr
×

Odomkni kopec bonusov.
Zobraziť ponuku

5 chýb pri zoznamovaní

Spíšem pre vás 5 najbežnejších chýb, ktorých sa chlapi dopúšťajú pri zoznamovaní so ženami a pár spôsobov, ako sa im vyvarovať.

Pri prvom zoznámení by ste so ženou nemali hovoriť príliš dlho. Čím dlhšie s ňou konverzujete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že urobíte chybu a ona vás pošle do prdele. Kým nenaberiete dostatok skúseností so ženami a s komunikáciou, pokúste sa vyhnúť nasledujúcim chybám:

1. Priveľa energie

Veľa chlapov dáva do komunikácie príliš veľa energie, čo spôsobuje, že pôsobia tak, akoby „potrebovali“ príliš veľa. Snažia sa všetko unáhliť, sú príliš akční, žena im „nestíha“ a preto, než aby za niekým „bežala“, radšej si počká na ďalší vlak. Už keď začínate konverzáciu, musíte pôsobiť dojmom, akoby ste boli schopní každú chvíľku odísť. Tým docielite, že žena trochu povolí vo svojej obrane, zloží štíty a povie si: „Oh, super! Tento týpek tu nie je len preto, aby ma balil, obťažoval a pýtal si moje telefónne číslo.“ Potom bude celá atmosféra oveľa uvoľnenejšia. Mali by ste počas celého stretnutia pôsobiť tak, aby sa všetko dialo prirodzene a nenútene. Schopnosť odísť v akomkoľvek okamihu je vašou demonštráciou toho, že ste spokojní a všetko potrebné už v živote máte. Že je pre vás úplne prirodzené komunikovať so ženami. Ukazujete, že máte vnútornú silu.

2. Prehnaný záujem

Ukážete veľký záujem už predtým, ako sa jej prihovoríte? Napríklad tým, ako sa na ňu pozeráte, ako si ju obzeráte, ako okolo nej chodíte…? Namiesto toho, aby ste s ňou začali konverzovať, iba na ňu civiete, alebo sa o nej rozprávate s kamarátmi či nedajsatan s inou ženou. Alebo si dáte ešte jeden drink, aby ste boli schopný začať sa s ňou rozprávať. Čím dlhšie čakáte, tým viac si to zhoršujete. Dievčatá vedia vycítiť, kedy sa na nich chlap začne pozerať. Nepýtajte sa ma ako, jednoducho to vycítia. A vďaka tomu – čím dlhšie budete čakať – tým viac budete vyzerať ako zbabelec. Takže si dajte pár sekúnd a skočte rovno do toho! Čím rýchlejšie sa do zoznamovania vrhnete, tým lepšiu reakciu od nej dostanete.

3. Ignorovanie ľudí, s ktorými je práve spolu

Inými slovami, ženy väčšinou (alebo skoro vždy) chodia von s niekým. Musíte pozdraviť a predstaviť sa všetkým, s ktorými v danom momente je. Je jedno, kde a v akom prostredí sa nachádzate. Venujte pozornosť aj ostatným ľudom v jej spoločnosti. Je lepšie najprv sa prihovoriť osobe, s ktorou tam je a až potom premostiť váš záujem k žene, s ktorou sa chcete zoznámiť. V takomto prípade budete pôsobiť nenútene a oveľa prirodzenejšie, než keby ste sa priamo zahákli na ňu a až potom si všimli jej kamarátky. Ženy v skupinkách zvyknú reagovať spolu a jednotvárne. Ak sa znepáčite jednej, je veľká pravdepodobnosť, že jej nesympatie „preskočia“ na iné. Takto budete prínosom celej skupine, nie len jednej osobe.

4. Neposedný a nervózny

Cítite sa pri nej neistý a nepokojný? Začnete si nervózne mädliť ruky, alebo si neprirodzene prehrabávať vlasy, aby ste pôsobili cool? Práve toto sú veci, ktoré musíte udržať pod kontrolou! Mali by ste byť fyzicky úplne uvoľnený. Viem, že to nie je jednoduché a dám vám malú praktickú radu pre podobné situácie. Palcom ruky sa jemne dotýkajte špičky ukazováka a prostredníka. Tým zabránite tomu, aby ste s rukami robili divné pohyby. Táto maličkosť vám zabráni nervóznou gestikuláciou vykričať do sveta vaše zúfalstvo a nedostatok skúseností. Chlap, ktorý nemá dostatok skúseností so zoznamovaním sa a rozprávaním so ženami, zvykne mať (aspoň v ženskom myslení) nízky status. A práve nervozitou a neposednosťou ho dáva najviac najavo. Toto o sebe určite nechcete podvedome našepkať žiadnej žene.

5. Zadusiť konverzáciu

Poslednou veľkou chybou, ktorú chlapi robia, je to, že nechajú konverzáciu udusiť sa… samu sebou. Neukončia rozhovor v najlepšom a prakticky nechajú sa ženu unudiť sa a vycúvať z komunikácie. Preto musíte mať silný záver. Ako som spomínal v predošlej lekcii, musíte ženy nechať v tom, aby chceli viac!

P.S. – Ešte stále som veľký hajzel? 😉

Zaujal ťa tento článok? Chceš vedieť viac?

Niečo múdre na záver

Viem, že všetko sa dá, pretože som sám padol na hubu a stratil všetko. Čakal som, či pomoc príde sama od seba, no neprišla. Preto chcem podať pomocnú ruku tým, ktorí sa chcú pohnúť ďalej, neostať na mŕtvom bode a stále len čakať. Ak som to dokázal ja, tak to dokážeš aj ty. O tom je pre mňa pomáhať.